آموزش جامع ماین اتریوم

vb.mohsen2

آموزش جامع ماین اتریوم

پست توسط vb.mohsen2 » سه شنبه 15 اسفند 1396, 12:09 pm

آموزش ماینینگ اتریوم
مدتی هست که من دارم کار استخراج اتریوم رو انجام میدم و تا بحال 2-3 ریگ برای خودم و یکی از دوستان راه انداختم هدف از این تاپیک اینه که یه آموزش جامع از شروع تا پایان کار ماین یا همون استخراج با گرافیک های amd که خیلی بهتر برای اتریوم جواب میدن بهتون آموزش بدم سعی کردم آموزش جامع باشه و تو وب همچین آموزش نباشه و مطلب تکراری نباشه

1. مادربرد
بهترین مادربردهایی که برای این کار استفاده و تست شده :
  • biostar tb250btc pro: تعداد اسلات pci این مادربرد 12 تا هستش و همونطور که از اسمش پیداس مخصوص کار ماینیگه
  • asus prime z270-ar:این گرافیک 7 عدد اسلات pci داره و دو عدد اسلات m2 داره
توضیحات این بخش:مادربرد خیلی میتونین پیدا کنین برای کار مثل ASUS B250 MINING EXPERT که 19 اسلات pci داره دوستان هم تست کردن و راضی ان در این مورد تعداد اسلات مطرح هستش که چه تعداد میخاید گرافیک استفاده بکنین.
  • همیشه خروجی تصویر رو از خروجی مادربرد بگیرید.اینطوری کمتر فشار به گرافیکها میاد.در تنظیمات بایوس مادربرد هم از PCI-E به IGFX تغییر بدید تا همیشه تصویر از مادربرد بگیرید.
  • از اسپلیتر PCI-E هم استفاده نکند به شخصه من استفاده نکردم ولی تو اینترنت کسی این وسیله رو توصیه نمیکنه به هیچ وجه
  • اگه مادربرد تون سوکت اضافه مولکس یا ساتا میخوره حتما وصلش کنین به پاروتون مثل عکس زیر که با رنگ قرمز مشخص شدن
    16_071817.jpg
  • بعضی مادربرد ها بیشتر از 6 تا گرافیک ساپورت نمیکنن حتی با اینکه بیشتر از 6 تا اسلات دارن در این مورد میتونید گرافیک انبورد رو غیر فعال کنید تا یه گرافیک بیشتر استفاده بکنید

راه اندازی مادربرد:
  • در ابتدا فقط رم و cpu رو بندازید رو مادربرد و مادربرد رو روشن کنید
  • برید به تنظیمات مادربرد
  • خروجی تصویر رو از PCI-E به IGFX تغییر بدید تا همیشه تصویر از مادربرد بگیرید.
  • کارت صوتی رو غیر فعال کنید چون هیچ وقت به دردتون نخواهد خورد
  • یک مورد تو بایوس تو بعضی از مادربرد ها هستش گزینه above 4g هستش که برای بیشتر از 4 گرافیک حتما این مورد باید فعال باشه
  • power loss رو هم بزارید رو always on تا وقتی که برق رفت و سیستمتون خاموش شد دوباره بعد از وصل شدن برق دوباره اتومات روشن بشه
قطعات دیگر:
  • به هیچ وجه از wifi برای ماین کردن استفاده نکنید
  • رم برای 6 ریگ 4 گیگ و برای بیشتر از اون 8 گیگ رم نیاز دارید ولی در کلی رم زیاد مهم نیست
  • cpu هم زیاد مهم نیست
  • پاور:فقط پارو های 80+gold  80+platinum استفاده بکنین .پارو ارزون قیمت ممکنه براتون گرون تموم بشه
  • سعی کنین زیاد به پاور فشار نیارین مثلا برای پاور 1000 وات بیتشتر از 850 وات فشار نیارین در نظر داشته باشین پاور برای همیشه کار خواهد کرد
  • بیشتر از 2 رایزر رو یه کابل ساتا یا مولکس وصل نکنین دیده شده که سیم در این مورد میسوزه و به بقیه قطعات هم تاثیر میذاره
  • از رایزر های با کیفیت و ورژن جدید استفاده بکنید رایزر جز مهمترین قطعات در ماینیگ هستش .کابل 60 سانتی هم برای رایزرکافیه
  • هارد بیشتر تو اینترنت گفته شده ssd استفاده بشه ولی من با hdd مشکلی نداشتم تا بحال.

سیستم عامل
ویندوز 10 از لینوکس بهتره چون:
  • درایورها دیر برای لینوکس میاد
  • برنامه اورکلاک به سختی برای لینوکس پیدا میشه و به خوبی هم کار نمیکنن
  • برنامه ای که بشه وضعیت فعلی گرافیک ها رو باهاش مانیتور کرد برای لینوکس پیدا نمیشه (برنامه ای مثل hwinfo64 که باهش ارور های گرافیک رو توش میتونیم ببینیم)
  • اونطور که من تو وب تحقیق کردم مث اینکه 5% لینوکس مصرفش برقش بیشتره
  • بازم بر اساس وب هش ریتتون هم تو لینوکس کمتره

تنظیمات ویندوز:
  • آپدیت ویندوز رو خاموش کنید
  • یه فایل بت هم میزارم که خیلی از چیزهایی که به دردمون نمیخوره تو ریگ غیر فعال میکنه لیست چیز هایی که غیر فعال میشه رو خودش نشون میده run as administrator اجراش کنید 
    Windows 10 Registry tweaks for mining.zip
  • ریستارت و دوباره چک کنید که ویندوز آپدیت نشه
افزایش حافظه مجازی
افزایش virtual memory یا حافظه مجازی رو از لینک زیر میتوین یاد بگیرین :
افزایش حافظه مجازی
کلا اگه جا زیاد دارین حافظه مجازیتون رو بیشتر 20000 مگابایت بکنین

power plan رو هم بزارید رو high performance

درایور کارت گرافیک:
اگه از قبل درایوری نصب دارین رو سیستمتون اونو با این برنامه تو حالت safe mode ویندوز پاک کنید
[Guru3D.com]-DDU.zip
بهترین نسخه درایور amd
مهم:درایور های بعد از 17.10 حالت ماین رو بهشون اضافه شده و از 12 گرافیک در ویندوز 10 پشتیبانی میکنن.بیشتر مواقع هم با آپدیت درایور هش ریت توی گرافیکای rx 4xx, rx5xx بهتر میشه
به احتمال کم هم با درایور مخصوص ماینینگ خود amd به نام beta blockchain هم هش ریتتون بهتر شه ولی در این درایور بیشتر از 8 گرافیک ساپورت نمیکنه

مد بایوس:
ویدیو های این عزیز  خوبه میتونین از همین ویدیو برای مد بایوس استفاده کنین

نرم افزار ماینینگ:
در این پست بهترین نرم افزاری که میتونید برای ماین ازش استفاده کنین توضیح داده شده
پارامتر ها و آموزش های برنامه پرطرفدار CLAYMORE

پست آپدیت خواهد شد
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.